Polki na podium Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Pekinie!

5
POLKI Z BRĄZOWYM MEDALEM PUCHARU ŚWIATA! (zdjęcie: sportowym okiem, facebook)

Polska świętowała triumfalne zakończenie Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim na torze olimpijskim w Pekinie, a Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek zdobyły brązowy medal w sprincie drużynowym kobiet.

W ekscytującym wyścigu z reprezentacją Holandii, polskie trio wykazało się umiejętnością strategiczną i determinacją. Pomimo lekkiego opóźnienia po pierwszych okrążeniach, intrygujące posunięcie Bosiek na ostatnim okrążeniu, ułatwione przez Wojtasik, nie zakłóciło ich rytmu. Zespół dobiegł do mety z godnym pochwały czasem 1:29,09.

CZYTAJ: Niepewna przyszłość Leroya Sané. Walczą o niego 3 giganty klubowe

Przed finałowym pojedynkiem, Polska wyprzedziła Holandię i Kanadę. Jednak nastąpił zaskakujący obrót wydarzeń, gdy chińska drużyna, mimo powolnego początku, o włos przegrała z polską trójką zaledwie o 0,27 sekundy.

Dla polskiej drużyny jest to drugie miejsce na podium w tym sezonie, po zeszłotygodniowym srebrze w sztafecie mieszanej. Na uwagę zasługują także występy indywidualne: Damian Żurek zajął piąte miejsce na 500 m, Karolina Bosiek była dziewiąta na 1000 m, a Magdalena Czyszczoń na 3000 m zajęła godne pochwały dziesiąte miejsce.

CZYTAJ: Leroy Sané łączony z Manchesterem City i Liverpoolem