Polska odniosła rekordowe zwycięstwo!

2
Polacy pobili rekord! (zdjęcie: Amp Futbol Polska, x)

Reprezentacja Polski w Amp Futbolu prezentuje znakomitą formę na Mistrzostwach Europy.

To był festiwal pięknych goli w wykonaniu Biało-Czerwonych. Reprezentacja Polski w Amp Futbolu rozbiła Szkocję aż 15:0 w drugiej kolejce Mistrzostw Europy rozgrywanych we francuskim Evian. To najwyższe zwycięstwo w historii startów na Euro!

Biało-czerwoni ustanowili nowy rekord turnieju, pokonując Szkocję 15:0, umacniając swój status poważnych pretendentów do złotego medalu. W swoim pierwszym meczu w Evian we Francji, Polacy przekonująco pokonali Grecję 7:0, pokazując swoją determinację w walce o trzeci z rzędu medal na Mistrzostwach Europy. Poniedziałek, 3 czerwca, zapowiadał jeszcze łatwiejszy mecz z debiutującą na dużej scenie szkocką drużyną.

Fenomenalny początek

Polska agresywnie rozpoczęła swój drugi mecz grupowy, a bramkę Bartosz Łastowski zdobył już w drugiej minucie. Niecałe pięć minut później mocne uderzenie Krystiana Kapłona z prawej strony wzbudziło brawa. Kapłon nadal imponował, dodając trzeciego gola precyzyjnym strzałem w górny róg. W 12. minucie Marcin Oleksy, zdobywca nagrody Gol Roku 2022, pięknym dośrodkowaniem skierował piłkę do siatki główką na 4:0. Zespół trenera Dymytro Kameko utrzymywał niesłabnące tempo, a kolejny do siatki trafił Kamil Rosiek.

W miarę trwania meczu, szansę na pokazanie się mieli zmienniki, a Adrian Bąk polował na swoją debiutancką bramkę. Przed przerwą Rafał Bieńkowski spokojnie zdobył bramkę pięknym strzałem w róg. Druga połowa rozpoczęła się od zwiększenia prowadzenia przez Mateusza Warakomskiego. Dobrze wykonany rzut wolny sprawił, że Bieńkowski uzupełnił bramkę. Król strzelców turnieju Kapłon ponownie uderzył z dystansu i zdobył oszałamiającego gola.

CZYTAJ: Reprezentacja Polski triumfuje nad Bułgarią w Lidze Narodów

Historyczne zwycięstwo

W 41. minucie zadebiutował bramkarz Maciej Materac, a chwilę później bramki Grygiela i Rośka, po raz pierwszy w historii dały Polsce dwucyfrowy wynik. Polska drużyna nie okazała litości, dodając więcej bramek i zapewniając sobie zwycięstwo 15:0, największe w historii mistrzostw Europy w piłce nożnej osób po amputacjach. We wtorek, 4 czerwca, Biało-Czerwoni zmierzyli się z Niemcami w ostatnim meczu grupowym.

CZYTAJ: Iga Świątek dominuje nad Vondrousovą i dociera do półfinału Rolanda Garrosa

Świetne zwieńczenie fazy grupowej Euro reprezentacji Polski. Niemcy nie mieli nic do powiedzenia

Reprezentacja Polski w Amp Futbolu pokonała reprezentację Niemiec 6:0 w meczu kończącym zmagania w grupie D. Biało-Czerwoni awansowali do ćwierćfinału z pierwszego miejsca.

Teraz ekipę trenera Dmytro Kameko czeka dzień przerwy. Z kolei w czwartek, 6 czerwca o 13:30 Polska zmierzy się w ćwierćfinale z drużyną Irlandii.