Reprezentacja Polski zdobyła medal na Mistrzostwach Europy U22 w Holandii

8
Od 0:2 do... medalu! Polscy siatkarze na podium ME. (zdjęcie: POLSKA SIATKÓWKA, x)

Reprezentacja Polski do lat 22 w siatkówce sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Europy w Holandii, odrabiając straty 0:2 i po emocjonującym pięciosetowym meczu pokonując gospodarzy.

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej do lat 22 zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy odbywających się w Holandii. W dramatycznym meczu o trzecie miejsce, polska drużyna w niezwykły sposób odwróciła losy rywalizacji. Pomimo przegrywania 0:2 z gospodarzami, ostatecznie zwyciężyli po pięciu intensywnych setach.

CZYTAJ: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: Polska wygrała ze Słowenią

Zespół pod wodzą trenera Dariusza Luksa szturmem przeszedł fazę grupową turnieju. Polska kadra nie straciła ani jednego seta, odnosząc zdecydowane zwycięstwa nad Hiszpanią, Węgrami i Holandią. Ich drogę do finału przerwały jednak Włochy w półfinale, gdzie włoska drużyna zwyciężyła 3:1, spychając polskich zawodników do meczu o brązowy medal.

W meczu o trzecie miejsce, polska drużyna pokazała swój hart ducha i determinację. Po przegranych dwóch pierwszych setach, w niesamowity sposób odbudowali się, wygrywając trzy kolejne sety i zdobywając brązowy medal. To zwycięstwo jest świadectwem umiejętności i wytrwałości zespołu, podkreślając jego potencjał do przyszłych sukcesów na arenie międzynarodowej.

CZYTAJ: Zieliński i Hsieh wygrali Wimbledon. Polak przeszedł do historii!