Triumf Polski w meczu otwarcia Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej

6
Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej: Polska gładko ograła Dominikanę. (zdjęcie: piotr, x)

Triumf reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet w meczu otwarcia Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej.

Polki rywalizują w Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej, 12. edycji turnieju poświęconego pamięci byłej środkowej kadry. W pierwszym spotkaniu odniosły pewne zwycięstwo. Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet odniosła imponujące zwycięstwo nad Dominikaną, pokonując ją 3:0 (25:18, 25:19, 25:21).

Od samego początku polska drużyna potwierdziła swoją dominację. Ostre kontrataki polskiej drużyny szybko zapewniły Polsce pięciopunktową przewagę, którą w połowie pierwszego seta powiększyły do ​​14:8. Zespół utrzymał dobrą grę i spokojnie wygrał seta 25:18.

W drugim secie początkowo panował opór, a wynik był remisowy 4:4. Jednak polska drużyna szybko wybiła się, zapewniając sobie prowadzenie i powiększając je do 13:8. Dominikana zdołała szybko odrobić straty, zmniejszając przewagę do 16:14, ale Polska pozostała zdecydowana i wygrała seta 25:19.

CZYTAJ: Polska kadra olimpijska na Paryż 2024. Wiemy, kto będzie niósł flagę

Najbardziej emocjonujący był trzeci set, w którym Dominikana wyszła na prowadzenie 7:11. Niezrażona polska drużyna walczyła, by wyrównać wynik, a następnie szybko wyszła na prowadzenie, ostatecznie wygrywając seta 25:21 i przypieczętowując kompleksowe zwycięstwo.

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej to ważna rozgrzewka dla polskiej drużyny przygotowującej się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Polski zmierzą się z Francją 18 lipca, a turniej zakończą 19 lipca z Serbią. Turniej uwydatnił już zaciętą rywalizację, a Serbia również odniosła zwycięstwo 3:0 nad Francją (25:17, 25:17, 25: 22).

CZYTAJ: Paryż 2024: kobiety po raz pierwszy w historii zdominowały reprezentację Polski