Triumf reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet w II Turnieju Ligi Narodów

6
Polskie siatkarki udanie rozpoczynają drugi tydzień Ligi Narodów! (zdjęcie: PolishArena, Twitter)

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet nadal dominuje w Lidze Narodów, pozostając niepokonana w tegorocznym turnieju. Ostatni triumf odniosły podczas inauguracyjnego meczu drugiego turnieju Ligi Narodów w Hongkongu, gdzie zapewniły sobie emocjonujące zwycięstwo 3:1 nad Dominikaną.

Polska reprezentacja zaliczyła imponujący start w Lidze Narodów, wygrywając wszystkie cztery mecze pierwszego turnieju, w tym wymagające starcia z mistrzyniami świata Serbią i mistrzyniami Europy Włoszkami. Teraz swoją zwycięską passę przeniosły do Hongkongu w drugiej fazie konkursu.

CZYTAJ: Manchester United walczy z Chelsea o bramkarza, który nie zaakceptuje bycie numerem dwa

W meczu otwarcia drugiego turnieju, polska drużyna stoczyła ciężką walkę z Dominikaną. Mecz obfitował w intensywne momenty i dramatyczne zwroty akcji. Polskie zawodniczki popisały się umiejętnościami w obronie, a solidny blok okazał się skuteczny. Mecz przez długi czas był zacięty, aż polskiej drużynie udało się wypracować znaczącą przewagę. Ostatecznie zwyciężyła Polska z wynikiem 25:23.

W drugim secie Olivia Różanski nadal imponowała skutecznością. Drużyna dominikańska wykazała się silnymi umiejętnościami defensywnymi i cieszyła się lekką przewagą, którą utrzymała przez jakiś czas. Mimo to polska drużyna wykazała się odpornością i walczyła, co zaowocowało wyrównanym i zaciekłym setem. Polki wykazywały się lepszym opanowaniem pod presją i wygrały seta niewielką przewagą 30:28.

Po przerwie dominikańska ekipa odzyskała rozpęd, wyprowadzając polską ekipę do pościgu. Rywalki utrzymały 2-3 punktową przewagę, rzucając wyzwanie Polkom przez cały set. Podobnie jak w poprzednich setach, zakończenie było napięte i niestety Dominikana tym razem wyszła zwycięsko z wynikiem 25-23.

Niezrażone Polki szybko w czwartym secie wypracowały sobie wygodną przewagę, którą utrzymały do końca. Grały pewnie i systematycznie zwiększały przewagę, nie pozostawiając miejsca na porażki. Czwarty set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Polski 25:17, co przypieczętowało zwycięstwo 3:1 w całym meczu.

CZYTAJ: Ancelotti idzie na wojnę z byłym klubem. Pozwał Everton do sądu

Patrząc w przyszłość, Polska ma zaplanowane jeszcze trzy ważne starcia podczas turnieju w Hong Kongu. 15 czerwca zmierzą się z Turcją, 16 czerwca z Holandią i 17 czerwca z Chinami.

Polska – Dominikana 3-1 (25-23, 30-28, 23-25, 25-17)