Iga Świątek przegrała w półfinale na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

6
Iga Świątek nie zagra w finale Igrzysk Olimpijskich! (zdjęcie: rafał ś, x)

Cała Polska w szoku! Iga Świątek nie zagra w finale Igrzysk Olimpijskich. Tym samym Polka będzie musiała odłożyć na 4 lata marzenie o wywalczeniu złotego medalu podczas igrzysk.

Iga Świątek przegrała z Qinwen Zheng 2:6, 5:7 i nie zagra w finale Igrzysk Olimpijskich. W trakcie całego meczu, liderka światowego rankingu popełniła aż 36 niewymuszonych błędów. W piątek, w meczu o brąz, Świątek zagra z gorszą z pary Anna Karolina Schmiedlova – Donna Vekić.

Przed meczem trudno było wyobrazić sobie, by Iga Świątek mogła mieć problemy w meczu z Qinwen Zheng. A to dlatego, że zawodniczka z Azji jeszcze nigdy nie zdołała wygrać z Świątek. W bezpośredniej rywalizacji panował bilans 6-0 dla Polki. Panie w tym roku spotkały się ze sobą dwukrotnie – oba starcia zakończyły się zwycięstwami Polki w dwóch setach. Było zatem wiele pewności, że ten mecz Świątek również wygra. Azjatka wzbiła się na wyżyny sportowych umiejętności, po raz pierwszy w karierze pokonać Świątek.

Już w pierwszym gemie serwisowym Świątek miała problemy i musiała bronić break pointa. Później było jeszcze gorzej. Polka popełniła podwójny błąd serwisowy i Qinwen wyszła na prowadzenie 2:1. Iga Świątek wyraźnie przegrała w pierwszym secie. Jej błędy sprytnie wykorzystała rywalka, której udało się aż trzykrotnie ją przełamać. Przy stanie 5:2, Chinka serwowała po zwycięstwo w secie i dokonała tej sztuki bez żadnych problemów. Polka udała się na przerwę, by zresetować głowę przed kolejną partią.

CZYTAJ: Milik zmieni klub? Pojawiło się zainteresowanie z Ligue 1

Kiedy wydawało się, że w kolejnym secie to Świątek stawia warunki gry, bowiem Polka prowadziła w pewnym momencie 4:0, Zheng spięła się, pomału odrabiając przewagę Polki. Ostatecznie Świątek przegrała drugi set 5:7.

Chinka wygrała 6:2, 7:5 i sprawiła ogromną niespodziankę. Polce pozostaje walka o brąz.

CZYTAJ: Polscy wioślarze zdobyli kolejny medal na igrzyskach olimpijskich

Qinwen Zheng jest pierwszą zawodniczką, która od 2021 roku pokonała Igę Świątek na turnieju Roland Garros.

Iga stoczy bój o brązowy medal. Jej rywalką będzie przegrana zawodniczka w meczu Anna Karolina Schmiedlova – Donna Vekić.