Reprezentacja Polski w siatkówce poniosła porażkę w Antalyi

4
Polscy siatkarze przegrali ze Słowenią 0:3 na zakończenie turnieju Ligi Narodów w tureckiej Antalyi. (zdjęcie: Jakub Balcerzak, x)

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn swój pierwszy turniej Ligi Narodów w Antalyi zakończyła porażką ze Słowenią 0:3 (20:25, 21:25, 18:25).

Po zwycięstwach z USA, Kanadą i Holandią, mecz ze Słowenią, która również miała doskonały bilans, zadecydował o tym, kto straci status niepokonanego. Słowenia zaczęła od mocnego uderzenia, wykazując się dużą skutecznością w ataku i zapewniając sobie pierwszego seta pięcioma punktami.

Polskie zmagania trwają

W drugim secie Polska poprawiła atak, ale miała problemy z przyjęciem i serwisem. Pomimo ich wysiłków, Słowenia utrzymała przewagę. W trzecim secie Polska podjęła ryzykowne serwowanie na początku i na krótko prowadziła. Rosnące błędy pozwoliły jednak dobrze przygotowanym Słoweńcom na przewagę i dominację, kończąc seta 25:18.

W statystykach widać było przewagę Słowenii, która zaserwowała osiem asów przy dwóch asach Polaków i popełniła mniej błędów. Kluczowi gracze Toncek Stern i Klemen Cebulj zdobyli odpowiednio 20 i 15 punktów, a król strzelców Polski Kamil Semeniuk zdobył 10 punktów. Ta porażka zakończyła passę 27 zwycięstw Polski, która była niewiele gorsza od rekordu Brazylii.

CZYTAJ: Jagiellonia Białystok zdobyła pierwszy tytuł mistrzowski!

Nadchodzące wyzwania

Polska wznowi grę 4 czerwca w Japonii, gdzie zmierzy się z Bułgarią, Turcją, Japonią i Brazylią. Rywalizują także w Lublanie w Słowenii. Niezależnie od wyniku, Polska ma zapewnione miejsce w rundzie finałowej w Łodzi jako gospodarz.

CZYTAJ: Polska triatlonistka zapewniła sobie kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu