Polskie szpadzistki wywalczyły medal na igrzyskach w Paryżu

9
Polskie szpadzistki wywalczyły brąz na igrzyskach w Paryżu. (zdjęcie: Transfery Piłkarskie, x)

Polska drużyna szpadzistek zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Zespół w składzie Renata Knapik-Miazga, Aleksandra Jarecka, Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Alicja Klasik w zaciętym meczu zakończonym dogrywką pokonała Chiny.

Mecz z Chinkami był zacięty i zakończył się remisem 30:30, a w celu wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka. Aleksandra Jarecka zdobyła decydujący punkt i przypieczętowała zwycięstwo Polski 32:31.

CZYTAJ: Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich

Polska reprezentacja reprezentująca kluby AZS AWF Katowice i AZS AWF Kraków miała za sobą niezwykłą drogę na podium. Reprezentacja Polski pokonała Stany Zjednoczone 31-29, ale spotkała się z porażką w meczu z Francją, przegrywając 39-45. Jednak odbiła się w kluczowym meczu o brązowy medal z Chinami.

To drugi medal zdobyty przez reprezentację Polski na igrzyskach w Paryżu. W niedzielę (28.07) Klaudia Zwolińska wywalczyła srebro w finale zmagań K1 w kajakarstwie górskim.

CZYTAJ: Polka została wicemistrzynią olimpijską!

I co ciekawe, polskie szpadzistki zdobyły historyczny łączny 300. medal dla Polski  na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Gratulacje dziewczyny!